ایالات متحده می ترسد که این دارو در آمریکای مرکزی – EL MUNDO حل شود


فشار پلیس در کلمبیا و مکزیک

یک مقام ارشد می گوید ، انتقال احتمالی مافیاها به ایستگاه کابوس است

سفر هیلاری کلینتون به کاستاریکا و السالوادور بیانگر اهمیت این مسئله است

تاریخ انتشار: 26 فوریه 2010

واشنگتن. EFE وزارت دفاع ایالات متحده دیروز گفت که ترس دارد شبکه های قاچاق مواد مخدر به دلیل فشار پلیس در کلمبیا ، مکزیک و کارائیب پایگاه های خود را به آمریکای مرکزی منتقل کنند.

فرانك مورا معاون دستیار وزیر دفاع آمریكا در نیمكره غربی در یك سخنرانی در مokسسه بروكینگ تأیید كرد كه جنبش مافیایی در منطقه “كابوس” اصلی است كه رویای او را بر هم زد.

مورا با اشاره به نوار زمینی که توسط کشورهای آمریکای مرکزی اشغال شده است ، گفت: “همه چیز به سمت این راهرو در حال حرکت است.”

دولت ایالات متحده قصد دارد در سال مالی 2011 که از ماه اکتبر آغاز می شود ، 100 میلیون دلار کمک به منطقه ارائه کند که طبق پیشنهاد بودجه آن ، که باید توسط کنگره تصویب شود.

این وجوه بخشی از ابتکار مبارزه با مواد مخدر مریدا است که در همین مدت 310 میلیون دلار نیز به مکزیک هدایت می شود.

مورا گفت که ایالات متحده “بیش از آنچه در ابتکار عمل پیش بینی شده است” برای کمک به آمریکای مرکزی “تلاش خواهد کرد” و همچنین کشورش باید “با قوت” در همکاری با ملت های منطقه همکاری کند ، اگرچه وی جزئیات آن را بیان نکرد. .

وی گفت ، واشنگتن در حال انجام “ارزیابی استراتژیک” از آمریکای مرکزی است و خاطرنشان کرد که اثبات اهمیتی که برای آن قائل است ، سفر وزیر امور خارجه هیلاری کلینتون به کاستاریکا و گواتمالا در هفته آینده است.

وی اعلام کرد که خود معاون وزیر در هفته های آینده به السالوادور ، گواتمالا و کاستاریکا خواهد رفت.

وی گفت ، بخشی از مشکل در منطقه موفقیت در برابر قاچاق مواد مخدر در کلمبیا و مکزیک است.

علاوه بر این ، ایالات متحده به اصطلاح ابتکار امنیت حوضه کارائیب را برای کمک به آنتیل ها در مبارزه با قاچاق مواد مخدر آغاز کرده است ، که می تواند جنبش مافیاهای مواد مخدر را در آمریکای مرکزی تشدید کند.

علیرغم نگرانی پنتاگون در مورد مواد مخدر ، آخرین پیشنهاد بودجه دولت ایالات متحده بودجه طرح و طرح مریدا کلمبیا را کاهش داده است.

وزیر خارجه یعقوب لیو توضیح داد که این امر به این دلیل است که خرید تجهیزات سنگین برای مکزیک و کلمبیا قبلاً به اتمام رسیده بود ، بنابراین هزینه ها کاهش می یابد.

در مالی 2011 ، دولت ایالات متحده پیشنهاد کرد 465 میلیون دلار برای طرح کلمبیا اختصاص یابد.

“یک تصور غلط وجود دارد که به دلیل مشکل بودجه ، ما به نوعی از حمایت خود از کلمبیا صرف نظر می کنیم یا آن را پس می گیریم. من می توانم به شما اطمینان دهم که این درست نیست “، مورا به حاضران ، عمدتا دیپلمات ها و کارشناسان دفاعی آمریکای لاتین گفت.

سخنگوی ارشد پنتاگون گفت که نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (FARC) ضعیف شده اند اما همچنان تهدید هستند.

ایالات متحده می ترسد که این دارو در آمریکای مرکزی – EL MUNDO حل شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top